Windows 7 Kullanmak 1

     Windows 7 versiyonları arası özellikler


   Kişisel bilgisayarlarda Windows 7 çalıştırabilmek  için min 1 Ghz işlemci , 1 GB ram ve 16 GB hdd sistem gereksinime ihtiyaç duyulur.

Açılış Ekranı
 
Açılış ekranında bilgisayarda tanımlı kullanıcılar listelenmektedir, kullanıcı şifresini yazdığınızda “masaüstü” ortamı ile karşılaşılacaktır, ekranın sol üst köşesinde dil çubuğu, sağ alt köşesinde kapatma seçenekleri bulunmaktadır. Sol alt köşede bulunan erişim seçeneklerinde ise örneğin ekran klavyesi aktif edilerek kullanıcı şifresinin sanal klavyeden girilmesi sağlanabilir.



Bilgisayarı Kapatmak
 
Bilgisayar sistemdeki olası veri kayıplarını en aza indirgemek için herzaman başlat menüsünden kapatılmalıdır. Bilgisayarı kapatmak için başlat menüsüne tıklandıktan sonra aşağıdaki ekran ile karşılaşılır. Kapat düğmesine tekrar basıldığında bilgisayar kapanır, diğer seçenekler için “Kapatyazısının hemen yanındaki ok işaretine tıklanır ve alttaki seçenekler kullanılabilir.

Kullanıcı Değiştir: Aktif kullanıcının değiştirilmesini sağlar.

Oturumu Kapat: Aktif kullanıcının oturumu sonlandırılır, sistem bir önceki resimde görülen açılış ekranına geri döner, açık olan uygulama ve programlar kapatılır.

Kilitle: Sistem bir önceki resimde görülen açılış ekranına geri döner, açık olan uygulama ve programlar çalışmaya devam eder.

Yeniden Başlat: Bilgisayarın kapatılıp yeniden başlamasını sağlar(resetleme), genellikle yeni bir program kurulduğunda yada güncelleştirme yapıldığında yeniden başlatma gerekli olabilir, bilgisayarımızın kilitlenmesi durumundaysa görev yönetici kullanılarak yeniden başlatılabir.

Uyku: Bilgisayar uzunca bir süre kullanılmayacak ise uyku moduna alınması güç yönetimi açısından önemlidir özellikle dizüstü bilgisayarlarda pil süresinin verimli kullanımı açısından önemlidir, bilgisayar sistemi belirli bir süre hiç kullanılmadığı zaman otomatik olarak uyku moduna geçecek şekilde ayarlanabilir.(denetim masası konusunda değinilecek)

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Wordde Yazı Yazarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bilişim Teknolojileri Megep Modülleri

Html Sınav Soru Örnekleri 1