Ms Powerpoint 2007 2

SLAYTLARLA ÇALIŞMAK
YENİ SLAYT EKLEME:

PowerPoint’te sununun her bir sayfasına slayt denir. Bir sunuda birden fazla slayt bulunabilir. Slaytlar, içeriklerine hem metin hem de nesne eklenerek özelleştirilebilir. Yeni bir sunu açıldığı zaman varsayılan olarak bir tane slayt vardır.

Yeni bir slayt eklemek için farklı yöntemler vardır:

1. Klavyeden Ctrl+M tuş bileşimi kullanılabilir.

2. Giriş sekmesinin Slaytlar grubundan Yeni Slayt açılır seçeneğinden istenilen slayt düzeni seçilir. Eklenen yeni slayt, geçerli olan slaydın hemen altına eklenir.

3. Slaytlar/Anahat bölmesinin Slaytlar sekmesindeyken, slayt seçildikten sonra klavyeden Enter tuşu kullanılarak yeni bir slayt eklenebilir

4. Slaydın üzerinde sağ tuş Yeni Slayt seçeneğine tıklanarak da yeni bir slayt eklenebilir.
SLAYT SİLMEK:PowerPoint sunusunda gereksiz veya yanlışlıkla eklenen slaytlar varsa silinebilir. Bir slaydı silmek için Slaytlar/Anahat bölmesinin Slaytlar sekmesindeyken silinmek istenilen slayt veya slaytlar seçilir. Giriş sekmesinin Slaytlar grubundan Sil tıklanır.Slayt, hiçbir uyarı penceresi gelmeden direkt olarak silinir. Yanlışlıkla silinen slaydı tekrardan geri almak için Hızlı Erişim Araç Çubuğu’nda yer alan Geri Al butonuna tıklanır. Silinen slaydı geri almak için klavyeden Ctrl+Z tuş bileşimi de kullanılır. Slayt silmek için diğer yöntemler ise;

Seçili olan slaydı klavyeden silmek için Delete tuşunu kullanın.

Slaytlar/ Anahat bömesinin Slaytlar sekmesindeyken silinmek istenilen slaydı üzerinde sağ tuş Slayt Sil seçneğine tıklanarak da slayt silinebilir.
Birden fazla slaydı silmek için; Ctrl tuşuna basılı tutup farenin sol tuş ile silinecek tüm slaytlar tıklanır ve klavyeden Delete tuşunu kullanın.


 

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Wordde Yazı Yazarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bilişim Teknolojileri Megep Modülleri

Html Sınav Soru Örnekleri 1