Ms Powerpoint 2007 4

Etkili Gösteri Hazırlamak

Slaytlara Geçiş Efekti Vermek: Slayt gösterisi görünümündeyken, bir slayt ekrana gelirken ve diğer slayda geçerken slaytlar arasına geçiş efektleri verilebilir. Slaytlara geçiş efekti verilerek sununuz daha etkili ve güçlü bir hale gelebilir. Bir slayda geçiş efekti vermek için Animasyonlar sekmesinin Bu Slayda Geçiş grubundan, hızlı stiller listesinden istenilen görsel efekt seçilebilir.

 
Açılan galeriden slayt geçişi için seçim yapmadan önce fare ile efektin üzerinde durulduğunda slayt üzerindeki etkisi görülebilir.

Her bir slayt için ayrı ayrı slayt geçişleri verilebilir. Verilen slayt geçişini kaldırmak için Animasyonlar sekmesinin Bu Slayda Geçiş grubundan hızlı stiller listesinden Geçiş Yok seçeneğine tıklanır.
 
 
Slayt geçişi esnasında seçili olan slayt veya slaytlara ses efekti verilebilir. Ses efekti vermek için Animasyonlar sekmesinin Bu Slayda Geçiş grubundan Geçiş Sesi açılır seçeneğinden istenilen ses seçimi yapılabilir. Eğer istenilen ses listede yok ise Diğer Ses seçilir. Açılan pencereden eklenecek sesin konumuna gidilerek ses seçimi yapıldıktan sonra Tamam butonuna tıklanır. Eklediğiniz sesi kaldırmak istiyorsanız Geçiş Sesi açılır seçeneğinden Ses Yok seçilir.

Slayt gösterisi esnasında slayt geçişinin hızını ayarlamak için Animasyonlar sekmesinin Bu Slayda Geçiş grubundan Geçiş Hızı açılır seçeneğinden Yavaş, Orta veya Hızlı seçeneklerinden biri seçilebilir.

Slayt gösterisi görünümündeyken bir slayttan diğer bir slayda geçmek için herhangi bir ayar yapılmadığı sürece, sonraki slayda geçmek için fare veya klavyeyi kullanmak gerekir. Slaytların otomatik olarak ekrana gelmesini istiyorsanız Animasyonlar sekmesinin Bu Slayda Geçiş grubundan Slaydı İlerlet alanından Otomatik Olarak kutucuğuna istenilen süre girilebilir. Böylece gösteri esnasında belirtilen süre geçtikten sonra bir sonraki slayda geçiş yapılır.

Yapılan bütün değişikliklerin tüm slaytlara uygulanmasını istiyorsanız Tümüne Uygula butonuna tıklanır.
 
 

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Wordde Yazı Yazarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bilişim Teknolojileri Megep Modülleri

Html Sınav Soru Örnekleri 1