Ms Powerpoint 2007 6


Özel Animasyon Vermek: Slaytların içeriğinde yer alan metin veya nesnelere animasyon vererek slayt gösteri- si esnasında hazırladığınız sunuyu hareketli bir şekilde sunabilirsiniz. Slaytlarda yer alan metin veya nesnelere bir veya birden fazla animasyon verilebilir. Özel animasyonları kullanarak metin veya nesnelere giriş, vurgu, çıkış ekleyerek veya hareket yolları çizerek sunumuzu hareketlendirebilirsiniz

 


 

Özel animasyon vermek için metin veya nesne seçildikten sonra Animasyonlar sekmesinin Animasyonlar grubundan Animasyon Ekle açılır kutusundan istenilen seçim yapılabilir. İstediğiniz animasyon listede yok ise Animasyonlar grubundan Özel Animasyon butonuna tıklanarak pencerenin sağ tarafında Özel Animasyon görev bölmesi açılır.
Özel Animasyon görev bölmesinden seçilen metin veya nesneye kullanım biçimlerine göre 4 farklı şekilde efekt verilebilir. Bunlar Giriş, Vurgu, Çıkış ve Hareket Yolları efektleridir. Giriş efektleri ile slayt gösterisi görünümündeyken seçilen nesnenin istediğiniz zaman ekrana giriş yapmasını sağlayabilirsiniz. Vurgu efektleri ile seçilen nesneye gösteri ekranındayken vurgu yapılmasını sağlayabilirsiniz. Çıkış efektleri ile nesnenin slayt gösterindeyken istediğiniz zaman ekrandan çıkış yapılmasını sağlayabilirsiniz. Hareket Yolları efektleri ile nesneyi istediğiniz yöne doğru hareket ettirebilirsiniz.
 

 
Giriş efekti vermek için Efekt Ekle butonuna tıklayarak Giriş seçeneklerinden Diğer Efektler seçilir. Açılan Giriş Efekti Ekle penceresinden verilebilecek efektler gösterilir. Seçilen efektin önizlemesini nesnede görebilirsiniz. İstenilen efekt seçildikten sonra Tamam butonuna tıklanır .

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Wordde Yazı Yazarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bilişim Teknolojileri Megep Modülleri

Html Sınav Soru Örnekleri 1