Windows 7 mi Windows 8 mi Yokda Windows 10 mu?


        Bu konuda her kullanıcının farklı düşünceleri var tabiki. Benim bilgisayarıma Windows 8 yüklü fakat Windows eklentileriyle Windows 7 görünümünde kullanıyorum. 
1) Windows 10 a geçmek isteyen Windows 7 ve 8.1 kullanıcıları lisansları ücretsiz olsa bile Windows 10 u ücretsiz olarak kullanabilecekler.
 
2) Windows 8.1 de Windows 10 çıkar çıkmaz Windows tarafından verilen sürücü desteği iptal olup Windows 10 kullanıcıları bu destekten yararlanabilecekler.
 
3) Windows 10 da Başlat menüsü tekrar yer alacak ve bu menü Windows 7 ve 8.1 deki menülere benzer olacaktır.
 
4) Arka planda çalışıp bilgisayarın yavaşlamasına neden olan programlar kaldırılacaktır ve bu programlar kullanıcının isteğine bağlı olarak çalışıp çalışmayacaktır.
 
5) Açma , kapama ve çalışma hızı arttırılıp bilgisayarınız biraz dahi olsa hızlanacaktır.
 
6) Windows 8.1 in en büyük sorunu başlat menüsü ve arka planda çalışan uygulamalar
 
7) Windows 7 de arka planda çalışan uygulamaların kontrolü daha kolaydır.
 
8) Windows 7 alıştığımız neredeyse sorunsuz olarak kullandığımız işletim sistemidir. Bilgisayarda birçok uygulamanın kontrolü kullanıcıda olsun istiyorsanız Windows 7 tercih edilmeli diyenlerdenim.
 
Ama şunu da eklemeliyim ki Windows 10 yeni gelmesine rağmen hem hızlı hem ara uygulamaları gelişmiş hemde birçok yeni özelliğe sahip.
 
Evet arkadaşlar işletim sistemleri hakkında düşünce ve araştırmalarımın sonuçları yukarıda yazdığımız maddeler olsada gelelim araştırma sonuçlarına
 
1) Bilgisayarımızın açılış süreleri
 
 
2) Uyku modunda açılış süreleri
 
 
3) Hazırda beklet modundan açılış süreleri
 
 
4) Benchmark Sonuçları
 
(Örnek alınacak “referans noktası”nın belirlemesi anlamına gelen benchmarking, 'bir işletmenin rekabet gücünü yükseltmek için, başarılı performansa sahip başka işletmelerin, iş yapma tekniklerini incelemesi, kendi teknikleri ile kıyaslaması ve bu kıyaslamadan elde ettiği bilgileri kendi işletmesinde uygulaması' Benchmarking ilk önce bilgisayar sektöründe hd kıyaslanması yolu ile ortaya çıkmıştır.)
 
 
5) PCMark 7 Sonuçları
 
 (Piyasaya sürülen her yeni benchmark yazilimi ile pc bileşenlerimizin eksiklerini ya da eskidiklerini ortaya çıkaran ve bu sayede değiştirilmesi gereken donanım öğelerinin tespit ettiğimiz ve donanım üreticilerinin para kazanmalarını sağlayan yaratıcı oluşum ...3d mark ile ekran kartının hızını test ediyor pcmark ise bilgisayarının hızını test ediyor )

 
Evet arkadaşlar araştırma sonuçlarımız bu kadar. Şimdi karar sizin!

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Wordde Yazı Yazarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bilişim Teknolojileri Megep Modülleri

Html Sınav Soru Örnekleri 1