Windows 8 Hakkında Herşey

     Windows dünyayı değiştirmeye 1995 yılında başladı .  1995 ten birkaç yıl sonra halk eğitim merkezlerinin açmış olduğu bilgisayar öğrenmek için gitmiştim ve ilk kez bilgisayar ile karşılaşmıştım. Lisedeyken henüz bilgisayarlı sisteme geçilmemiş herşey defterle tutulur arşiv odalarında arşivlenirdi. ve yıl 2016 ve gündemde Windows 8 var.

  


     Ekranımız artık böyle . 2012 yılında Windows 8 tanıtım seminerine gittiğimde "Artık windows size cep telefonlarındaki gibi dokunmatik ekranda hareketli işlemler sunmayı hedefliyor " demişti. Windows 8 ile buna inanmaya başladık sanırım. Açılışta harekeketli menü bizi karşılıyor. Her ne  kadar Mouse ile seçim yapsakta dokunmatik kullanacağımız günler yaklaşıyor.

       
        Microsoft  Windows 8′e çok güveniyor. Öyle ki, bu işletim sistemi ile hem tablet bilgisayarlarda, hem masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda hem de sunucularda yer alacak.
Bu devrimde cesur davranan firma, Windows 95′ten Windows 7′ye kadar alıştığımız masaüstü deneyimini silip atmıyor, sadece ihtiyaç olduğunda kullanıcılara sunuyor. Onun dışında her şey, aşağıda gördüğünüz arabirimde gerçekleşiyor.

       
        Hızlanan ve daha az enerji harcayan işlemciler, tabletler, akıllı telefonlar derken tüketicilerin daha fazla internette olması, her yerden bağlantı sağlaması, sosyal paylaşım sitelerine olan artan ilgisi… Tüm bunlar,Microsoft’un en önemli silahı olan Windows’u da güncellemesi gerektiği gerçeğini ortaya koydu. Etkinlikte gördüğümüz Windows 8, hem kullanıcıların hem de kurumların değişen ihtiyaçlarına yanıt vermekle kalmayıp, onları daha farklı bir serüvene taşımayı görev edinmiş durumda.

        Windows 8′in geliştirilmesi, yaklaşık 5.000 Microsoft yazılım geliştiricisi tarafından ortaya konulmuş bir ürün. Firmanın, bir önceki Windows 7′den hem deneyim hem de büyük gelir elde ettiğini hatırlamakta fayda var. Microsoft, etkinlik gününe kadar satılan Windows 7 sayısının 450 milyon olduğunu söyledi.

        Format atmanın da ne kadar basit olduğundan daha önceki yazılardan bahsetmiş ve işletim sistemleri arasındaki farkları kısaca özetlemiştik. Umarım bu yazımızda ufak bilgiler verebilirmişizdir.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Wordde Yazı Yazarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bilişim Teknolojileri Megep Modülleri

Html Sınav Soru Örnekleri 1