Windows 8 İçin Pratik Yöntemler

   Windows 8'e ilk bakışta onun oldukça temiz bir arayüzü olduğunu görüyoruz. Windows 8'deki masaüstünde Başlat menüsü kaldırılmış.  Windows 8'iniz üzerinde birçok değişiklik yapmaya ihtiyaç duyabilirsiniz.

1-Mouse’u sol alt köşeye getirip  sağ tık ile açılan meüden denetim masası , programlar , aygıt yöneticisi vb yerlere ulaşabilirsiniz.


2- Win + Fn +PrintScreen  tuşları ekran görüntüsünü .png formatında Resimlerim de ekran görüntüleri klasörünü otomatik  oluşturarak içerisine kaydeder.

 
3- Hareketli kutucuklar yoluyla programları hem çalıştırmak, hem de kaldırmak oldukça kolay. Bir programın kutucuğuna sağ tıklayın ve Kaldır'a tıklayın. Böylece program  üzerinde yapmak istediğiniz işlemi alt menüden seçebilirsiniz. 4- Windows 8'de Başlat menüsünün kaldırılmış olması, birçok kullanıcının tepkisini alıyor. Bu yüzden  ek programlarla eski Başlat menüsüne kavuşabilirsiniz. bazı firmalar 5 dolar karşılında bazıları ise daha farklı bir Başlat menüsünü ücretsiz olarak kullanıcılara sunuyor.

 
5- Windows 8'de Başlat menüsü olmadığından onu Charms çubuğu yoluyla kapatmanız gerekiyor. Ancak bunun daha kolay bir yolu da var: Masaüstündeyken ALT+F4 tuşlarına basarak Windows'u kapatma penceresini ekrana getirebilirsiniz.
 
 
 

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Wordde Yazı Yazarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bilişim Teknolojileri Megep Modülleri

Html Sınav Soru Örnekleri 1